Recenze produktu "fotoobraz Alu-Dibond"

27.10.2016

Rád využívám možnost recenzovat produkt od německé společnosti Saal-Digital. Konkrétně se jedná o fotoobraz na hliníkové desce tloušťky 3mm s přímým UV tiskem, který je nabízen pod názvem Alu-Dibond. Technologii přímého tisku na hliník znám ze svého studia na fotografické škole Photogenia v Brně, kde jsem měl možnost vidět a "osahat" si tento materiál na výstavě obrazů skvělého fotografa Jiřího Turka. Jak uvádí výrobce na svých stránkách, jde o materiál odolný povětrnostním vlivům a ve spojení s kvalitním UV odolným tiskem máte nekonečné možnosti, kde svůj nádherný obraz instalovat, což je naprosto úžasné !

Zakázku jsem připravil pomocí programu "SaalDesigner", který je k dispozici ke stažení na webových stránkách www.saal-digital.cz. Jak program, tak prostředí stránek je kompletně v českém jazyce. Program je velice přehledný, intuitivně uspořádaný s maximální možností nastavení pro každý produkt. Oceňuji, že rozpracovaný projekt lze uložit a v pozdější době se k němu vrátit a pokračovat v práci, také lze objednávku doplňovat dalšími produkty a přímo z prostředí programu objednávku uzavřít a odeslat. K odeslání dat dojde po provedení platby pomocí PayPal nebo platební karty. K přípravě dat k tisku jsem využil možnost kontrolního náhledu ICC profilu pro materiál Alu-Dibond, který je rovněž ke stažení na stránkách výrobce. Byl jsem velice mile překvapen rychlostí dodání, kdy po odeslání objednávky v neděli odpoledne, přišel v úterý email ze zprávou o odeslání zboží a ve čtvrtek jsem balíček držel v ruce. O průběhu zakázky jste informování emailovými zprávami, jak o přijetí nebo odeslání objednávky, tak současně obdržíte fakturu v elektronické podobě. Balíček přišel velmi pečlivě zabalen. Po jeho rozbalení jsem držel v ruce parádní fotoobraz velikosti 40 x 60 cm, na první pohled a hlavně dotek luxusní produkt, který bude dělat radost všem, kteří si tento materiál vyberou. Tisk velice kvalitní s ostrými detaily a naprosto odpovídající nastavení tisku a kontrole pomocí ICC náhledu.

Moc rád píši recenzi k tak kvalitnímu výrobku, neboť kvalita v poslední době bohužel není běžnou věcí a současně mám jistotu, že mohu bez obav nabízet tento produkt svým zákazníkům. V příští recenzi se podíváme na fotoknihu, rovněž od Saal-Digital, budu se těšit.