FAQ

10 nejčastějších otázek o svatebním fotografování

Zde najdete nejčastější dotazy na které vám odpovídám při výběru fotografa.

Cokoliv vás bude zajímat, ozvěte se, zeptejte. Rok před svatbou vše vypadá jasně a jednoduše, s blížícím se termínem přibývá otázek a nejasností, není potřeba se stresovat, poradím. 

FAQ-10 častých otázek

1. Máme zájem o svatební focení, jak postupovat ?

Pošlete email, zavolejte nebo využijte kontaktní formulář, uveďte termín svatby, vybraný balíček nebo dobu focení, místo svatby a kontakt na sebe, pošlu nabídku nebo zavolám a probereme společně vaše představy pro doplnění. Nabídky dělám na míru. Pokud jste spokojení, posílám návrh smlouvy a fakturu na rezervaci vašeho termínu. Podrobnosti nejsou potřeba, o všem si popovídáme na schůzce před svatbou. 

2. Nevybrali jsme z balíčků, je možná individuální nabídka ? 

Ano, cenové balíčky jsou orientační a pro přehlednost rozděleny na různé doby focení nebo doplňkové služby. Zde vidíte, kolik hodin budu na svatbě s vámi a odevzdaný počet fotografií, vše lze doplnit a upravit podle přání a představ. 

3. Můžeme se potkat dříve než uzavřeme smlouvu ?

Samozřejmě.

4. Za jak dlouho dostaneme svoje fotečky ?

Do 2 dnů po svatbě vám mohu poslat 3-10 fotek pro radost a většinou si to novomanželé přejí. Ostatní odevzdávám od 2 do 8 týdnů, dle vytížení v hlavní sezóně. Celodenní svatba mě zabere 50 hodin práce. Obdržíte odkaz na webovou galerii k prohlížení, kterou si nasdílíte posláním odkazu mezi nejbližšími nebo hosty. Galerie je neveřejná. Připravím dárkový balíček a v naprosté většině případů přivezu osobně, rád vás uvidím.

5. Kdy budeme platit zbývající částku ?

Na svatbě určitě ne ! Svůj velký den si užívejte plnými doušky, přece nebudete běhat s bankovkami. Až obdržíte odkaz na webovou galerii se všemi upravenými fotkami, pošlu fakturu.

6. Nepřejeme si zveřejňovat naše fotky, je to možné ? 

Ano samozřejmě, ctím soukromí vaše i hostů. Prezentace fotek je pro mě důležitá, ale není to požadavek vyjimečný, v minulé sezóně mám takové svatby dvě. Můžeme se domluvit na prezentaci jen pár fotek bez lidí jako detaily, výzdoba apod.

7. Chceme svatební fotoknihu, připravíš nám ji ?

Fotoknihy jsou součástí některých balíčků nebo jako doplňkové služby. Knihy objednávám již 7 let u Saal-Digital.cz, je to německý výrobce, velice kvalitní a za přijatelné ceny. Navíc kniha je zde uložená, pokud je potřeba dotisk nebo se vaší knize něco přihodilo. Poprosím vás o výběr fotek do knihy, jen vy nejlépe víte které a já ev. doplním, aby ladilo na jednotlivých stránkách. Pošlu náhled v .pdf a po odsouhlasení objednávám. Pokud někoho baví, rád poradím s programem a můžete zkusit i sami.

8. Přejeme si fotit pouze obřad, není cena vysoká ?

Svatební obřad je to nejdůležitější. Věnuji se tomuto balíčku stejně pečlivě. Vyfotím místo obřadu, samotný obřad, následně skupinové fotky a portrétní fotečky novomanželů, je to 2,5 hodiny, ale velice náročných a veledůležitých z celého svatebního dne. Delší balíčky obsahují navíc např. přípravy nevěsty, zátah např. hasičů, hostinu, svatební zvyklosti, krájení dortu, kvízy a soutěže, první společný tanec, párty, zábavu, prskavky...... Ale i večerní focení novomanželů při západu sluníčka :-) Záleží jen na vás, na co chcete u svých fotek vzpomínat, ale vše je neopakovatelné ! 

9. Smazaly se nám fotky ze svatby ! Co teď ?

Uchovávám vaše fotky minimálně po dobu 5 let, dle balíčku, takže je vše zachráněno. Přesto vždy doporučuji zálohovat váš svatební USB disk, stát se může cokoliv.

10. Jakou fototechniku používáš ?

NIKON řady Z. Běhám s dvěma foťáky, pěti objektivy, další výbavu jako záložní, mnoho paměťových karet a baterek. Mám dron, vyfotím vám třeba místo hostiny nebo venkovní párty pěkně z výšky.